Vítejte na webu vd-FOTO.cz

Jmenuji se Dunovský Václav a chtěl bych Vás touto cestou seznámit s mojí fotografickou tvorbou.

Fotografie jako taková mne přitahovala od útlého mládí, kdy jsem se pokoušel snad jako každý pořizovat snímky na tehdejší fotoaparáty dostupné široké veřejnosti. Nikdy jsem se však nevěnoval fotografování intenzivně, tak jako poslední tři roky.

V červnu 2008 jsem si pořídil svou první digitální zrcadlovku „Canon EOS 450 D“ a už jsem v tom lítal! Díky Pavlovi Bačemu www.kovarnapekna.com, který mne přivedl do Prachatického fotoklubu „F2,8“ www.ptfoto.cz a Všem jeho členům, kteří mi pomohli jak v ovládání techniky, tak nekonečnými debatami nad fotografiemi při pondělním fotopivku, dostalo mé focení jiný náboj a touha zdokonalovat se byla větší a větší !

Dodnes nemám jasno, co bych chtěl vlastně fotit a tak se stále hledám. Jestli se v té přemíře kategorií, co nám digitální fotografie umožňuje vůbec najdu, je otázka na kterou v součastné době nedokážu odpovědět a myslím, že zůstane ještě dlouhou dobu nezodpovězená.

Mnoho lidí se ptá, kdo je mým fotografickým vzorem. Není to konkrétní fotograf jako takový, ale je jich nesčetně. Ti, kteří se věnují makrofotografii a nelení ráno vstávat, aby zachytili kapky ranní rosy v paprscích vycházejícího slunce. Ti, kteří dokáží potěšit oko nejednoho z nás a s odvahou ztvárňují ženské tělo, tak, jak jej vidíme v běžném životě, ale i v nejtajnějších snech. Ti, kteří ujdou nekonečné kilometry v přírodě, aby zachytili nádherné scenérie vždy tajuplné přírody. Nesmím ale opomenout ani na ty fotografy, kteří fotí zvěř a tráví hodiny a hodiny ve svých úkrytech v každém ročním období. Vždyť bez nich by spousta z nás neznalo, jak je naše fauna nádherná. A tak bych mohl pokračovat dál a dál. Že vlastně nevíte, kdo tedy ten můj vzor je? No přeci každý, kdo fotí a snaží se s láskou a nadšením dát své fotografii to nejlepší. Ať je to profesionál či amatér.

web created by DUndy_